Pohľad apoliticky zmýšľajúceho človeka na udalosti posledných dní

Autor: Jaro Soboň | 16.10.2011 o 13:59 | Karma článku: 6,64 | Prečítané:  1349x

Ach, tí politici! Zas sa im raz podarilo rozvíriť životy pokľudných dní na Slovensku. Teda nielen doma, ale i v zahraničí, sme sa opäť zviditeľnili. Možno si opäť nejakú dobu bude svet myslieť, že Slovensko nie je len banánová republika, ale má ešte čo povedať a vie zamiešať karty aj na celoeurópskej úrovni.

Tak, ako mnohí mladí ľudia, ani ja nemám moc vzťah k politike. Možno to ani nie je kvôli politike samotnej, ale kvôli ľuďom, ktorí sú tam. Pre nezainteresovaného je politik osoba, ktorá má na prvom až piatom mieste vo svojom rebríčku svoj vlastný profit, a až na ostatných je snaha posunúť republiku dopredu. Je jasné, že naše médiá radšej dajú do správ reportáž o poslancovi, ktorý si kúpil svoj piaty byt alebo sa opitý vyvážal 160 kilometrovou rýchlosťou po meste, ako o nejakom zázračnom lieku. Myslím si, že aj preto je dosť ťažké spraviť si na nich objektívny názor, keďže médiá nás kŕmia len škandálmi.
Alebo (taká je aj skutočná realita)  toho dobrého naozaj tak málo spravia? No ktovie..


Pred pár dňami sme len počuli euroval sem, euroval tam, ale väčšina ľudí tomu neprikladala žiadny významný dôraz. A teraz? Vláda padla..
Čo bude ďalej? Prognózy sú jasné. K moci sa dostane Fico.
Čo to pre nás znamená? Ďalšie okaté rozkrádanie? Korupcia? Škandály? Určite áno.

Ale čo sa s tým dá robiť? Môžeme, alebo lepšie povedané mali by sme, dať vedieť našim politikom, že sa nám nepáči takéto riadenie štátu.
Čoraz viac si začínam myslieť, že by sme sa mali inšpirovať od Francúzov. Nie je to síce ktovie aké riešenie, aby sme pri každom väčšom nesúhlase s rozhodnutím vlády šli demolovať mesto, ale aspoň si je francúzska vláda vedomá, že nemôže robiť “extra” kraviny, lebo ľudia nemajú strach sa vzbúriť. Mal som tú možnosť to zažiť na vlastnej koži keď som tam bol na služobke. Študenti protestovali proti spoplatneniu školstva  a my, idúci v autobuse, sme mali to šťastie a boli sme obhadzovaní  zámkovou dlažbou.


No a čo sa stane, keď  si naša vrchnosť vymyslí nejakú “extra” kravinu? Ľudia si pri pive ponadávajú, aká je tá vláda hrozná, ale i tak ráno vstanú a idú makať do práce, prípadne dvoch! Udalosti nedávnych dní, celosvetové protesty proti vládam a bankárom sú dobrým krokom k tomu, aby si tí, čo riadia štáty uvedomili, že v tam žijú rozumní ľudia, ktorí si ďalej nenechajú skákať po hlave.
Dúfam, že to neprepukne do vážnej (svetovej) revolúcie, ale že sa zavčas spravia opatrenia vo forme “skutočne dobrých činov” zo strán vlád a bankárov....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?